Příspěvek 26. led 2015, 01:14

PROTEST: Technet se proměnil v PR Microsoftu!

Portál Technet zveřejnil článek s názvem Neuvěřitelné množství novinek ve Windows 10. Článek není nic jiného než PR jedné verzi jednoho operačního systému jednoho konkrétního výrobce. A my se ptáme: Kdo tyhle PR články platí a kolik za to redakce iDnes dostává? Kdy Technet či jiný magazín přinesl článek na téma "Neuvěřitelné možnosti v nové verzi LinuxMintu?" NIKDY. Lze tak tento magazín označit za vyvážený? Ani náhodou.

Jedním z autorů je i Jan Kužník, proti jehož výroku, že Windows jsou první operační systém, který je vytvořen tak, aby vypadal a fungoval na všech platformách stejně, jsme protestovali. Podobného ražení je další propagandistický a nekorektní příspěvek s názvem Dospělá Windows 10 přijdou i na smartphony. Otevřou jim nový svět.

Nepotřebujeme Windows. Nikdo z nás nepotřebuje Windows. Uvědomují si to i vlády všude po světě, hlavně v Evropě. Island, Švýcarsko, Francie, Velká Británie, Maďarsko a řada dalších. Nyní i česká poslanecká sněmovna. Ty jsou jasnou odpovědí.

Ignorování Linuxu a otevřených formátů a svobodných programů se těžce nevyplatí. Svět dnes jede na něčem jiném, než jsou uzavřené systémy a proprietární řešení. Kdo včas naskočí na vlak, může ho čekat dobrá kariéra na poli, ve kterém se zatím angažuje málokdo. Nicméně když se podíváte do nabídek zaměstnání, čím dál více se hledají uživatelé a znalci Linuxu a dalšího svobodného softwaru. Nebo aspoň ti, kteří s tím umí pracovat.

Takže - nepromeškejte svou životní příležitost. Naskočte na vlak jménem FOSS. Podívejte se na důvody, proč Linux a další otevřený software. Nějak se vám to nezdá? Možná jste podlehli činnosti agentů Microsoftu ve státních službách.

w10.jpeg
Sledujte ExoSpace.cz