Stránka 11

Raspberry Pi 3

PříspěvekNapsal: 24. črc 2016, 14:14
od Antonín Judytka
Možná vás již napadlo, že byste rádi sledovali v televizi jiný než právě vysílaný program, ale nechcete k televizi připojovat notebook či dokonce stolní počítač. Pro řešení tohoto problému existují multimediální centra, která vám však svým softwarem, cenou, popřípadě vzhledem nemusí vyhovovat.
V tomto seriálu si ukážeme, jak si vytvořit malé úsporné multimediální centrum podle svých představ na “počítači” Raspberry Pi 3.

ExoSpace.cz

Obrázek

Raspberry Pi 3 (II.) – LibreELEC

PříspěvekNapsal: 02. říj 2016, 01:40
od Antonín Judytka
V minulém díle jste se mohli dočíst, jak na počítač Raspberry Pi nainstalovat operační systém libreELEC. V tomto článku vám ukážeme, jak jej nastavit, jak přidat repozitář s českými doplňky, jak je instalovat a jak změnit vzhled prostředí LibreELEC.

ExoSpace.cz

Obrázek

Raspberry Pi 3 (III.) – Raspbian

PříspěvekNapsal: 06. lis 2016, 10:46
od Antonín Judytka
V dalším dílu seriálu o Raspberry Pi se zabýváme operačním systémem Raspbian a jeho základnímu nastavení. Dále vám představíme základní programové vybavení pro běžného uživatele.

Jedná se o operační systém určený především pro Raspberry Pi. Systém je založený na operačním systému Debian. Raspbian je možná nejlepší volbou pro počítače Raspberry, jelikož se jedná o plnohodnotný operační systém. Celý operační systém je navržen tak, aby kladl co nejnižší nároky na hardware. I přesto, že Raspberry vypadá podle technických specifikací jako nepoužitelný počítač, je možno využít jej jako pracovní stanici právě díky operačnímu systému Raspbian.

ExoSpace.cz

raspbian_pixel.jpg

Raspberry Pi 3 (IV.) – Raspbian (pokračování)

PříspěvekNapsal: 13. pro 2016, 20:49
od Antonín Judytka
Tento díl seriálu o Raspberry Pi je věnován nastavení panelů počítače, automatického spuštění numerické klávesnice a úpravě menu aplikací.

ExoSpace.cz

Obrázek

Raspberry Pi 3 (V.) – Raspbian (pokračování)

PříspěvekNapsal: 31. led 2017, 01:36
od Antonín Judytka
V tomto díle opět proměňujeme Raspbian k obrazu svému, instalujeme nové aplikace a následně je odinstalováváme. Předvedeme si, jak aktualizovat balíčky i jak instalovat nové verze Raspbianu.

ExoSpace.cz

Obrázek

Porovnání Orange Pi a Raspberry Pi

PříspěvekNapsal: 08. dub 2017, 15:25
od Antonín Judytka
V tomto článku najdete srovnání dvou velmi podobných „počítačů“, a sice Raspberry Pi a Orange Pi. Výsledek testu těchto dvou počítačů bude pozoruhodníý jistě i pro čtenáře.

Pro porovnání jsem si vybral Rapsbbery Pi 3, jelikož se jedná o zařízení, které využívám denně a mám s ním spoustu zkušeností. Jako jeho soupeře jsem zvolil Orange Pi plus 2E Jedná se totiž o počítač, který je dle specifikací silnější, a tak mě zajímalo, jak je tomu ve skutečnosti.

ExoSpace.cz

Obrázek