Příspěvek 26. kvě 2015, 01:20

SKANDÁL: Microsoft vyhrožuje britským poslancům

Tak to tu ještě nebylo. Už jsme si tak nějak zvykli na zneužívání dominantního postavení Microsoftu naprosto všude, včetně státní správy, včetně školství, které masíruje a ždíme, jak jen to jde. Zvykli jsme si na korupci, zvykli jsme si na zprávy o skrytém nátlaku ze strany představitelů Microsoftu. Ovšem dosud se nestalo, aby vystoupili politici s tím, že čelili přímé hrozbě a vydírání od Microsoftu.
Až nyní.

Poslancům britské konzervativní strany bylo telefonicky vyhrožováno, že Microsoft uzavře v jejich regionu pobočku, pokud budou v projevech prosazovat otevřené standardy, otevřenou architekturu a open-source. Informaci přinesl Steve Hilton, šéf strany pro strategii. Británie se přitom dlouhodobě zasazuje o penetraci otevřených formátů a standardů do státní správy. Microsoft toto počínání kritizoval, hlavně pak zavedení formátu Open Document Format jako standard ve státní správě. Tento přechod byl schválen v roce 2014.

Mluvčí Microsoftu se snažil incident vyžehlit a prohlásil, že toto není způsob, jakým Microsoft podniká. Podle něj jedná Microsoft s vládou čestně a otevřeně a hodlá v tom i nadále pokračovat. Skutečnost je však zcela jiná.

http://www.openoffice.cz/novinky/britst ... -otevrenym
http://www.theguardian.com/technology/2 ... tituencies
Sledujte ExoSpace.cz, magazín se zaměřením na astronomii, kosmonautiku a svobodný software.