Příspěvek 09. bře 2015, 04:07

Jak to nemá vypadat

Na portále Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR (http://www.msmt.cz/file/30381) si můžete stáhnout dokument určený dostupným zdrojům k tématu šikany.

Je strašný. Tvořil ho člověk, který o formátování dokumentů nemá ani potuchy. Ten soubor je vygenerován v programu MS Word - už to je velmi kontroverzní záležitost. Na žádném českém ministerstvu, na žádném státním či obecním úřadě nemusí tento program vůbec být. Jeho přítomnost jen dokumentuje pokleslý stav našeho governmentu. Nicméně když už je, měly by se s ním pracující osoby naučit pracovat. Celý soubor napsaný výchozím stylem, bez použití stylů pro nadpisy a podnadpisy, tabulátory řešeny mezerováním... to je opravdu libový kousek odpovídající svou "kvalitou" a úrovní ostatním pracem, které lezou z českých úřadů. Je to skutečně neobyčejně výmluvná vizitka vzdělání osob, které tam pracují a jsou živy z našich peněz.

Pak se diví, že když použijí jinou verzi MS Office nebo dokonce třeba LibreOffice, formátování se jim rozhodí. Aby ne, když o formátování nemají ani potuchy. Takovýto výsledek by nepředložil snad žádný člen naší redakce.

http://www.openoffice.cz/pouzivaji-open ... lamentu-cr

msmt.jpeg
Sledujte ExoSpace.cz, magazín se zaměřením na astronomii, kosmonautiku a svobodný software.