CITÁTY A VZKAZY TÝDNE

Sledujte sdělení redakce ExoSpace

Administrátor

Příspěvek 26. dub 2015, 13:56

CITÁTY A VZKAZY TÝDNE

Zde umísťujeme citáty použité jako Citáty týdne na našem webu.

• Učitelé, kteří dělají fyziku nudnou, jsou zločinci.
    Walter Levin,
    profesor fyziky na MIT
  • Konspirační "teoretici" argumentují na základě víry. Jim jsou nějaká fakta a argumenty ukradené. Jejich konání je založeno na tom, aby si potvrdili svou víru. Pokud žádají jiné o názor, tak jen ten souhlasný. Nesouhlasný neakceptují. Příznačným rysem těchto snah je trolling, tedy opakované rozpoutávání diskuse na základě bezvýznamných argumentů.
    Proto lze konspirační teoretiky označit za lidi trpící duševní poruchou.
    ExoSpace.cz
  • Hoši šeptem mluví, ale já je neslyším. Já mám podivný sen. Já slyším hlasy staré, dávno již zmlklé. Ano, jsou tady, jsou tady stíny těch, jimž chlapectví umřelo. Kolem mne se kupí, usmívají se, ruce podávají. Jsou to jen stíny, já to vím. Jen já z nich jsem živý. Jen já jsem zůstal takový, jaký jsem byl tenkrát.
    Jaroslav Foglar
  • Romantici nejsou jen snílci s kytkami v náručí obdivující západ slunce. Jsou to lidé, kteří považují život za dar, nežijí ho sobecky a povrchně, ale tak, aby ukázali jeho čistě krásnou stránku ostatním. Pokud si lidi života budou vážit, dávat mu hluboké přívlastky a nebát se snít, ne si jen stěžovat, pak někde v nich romantici jsou.
    Petr Horálek
  • Bez svobodného a otevřeného softwaru (FOSS) by byl vývoj v oblasti softwaru ale i technologií nepředstavitelně opožděný. FOSS určitě neničí softwarový trh, spíš je pro něj klíčovou záležitostí.
    Pavel Lang,
    čtenář ExoSpace.cz
  • Domnívám se, že u nás již delší dobu, vlastně hned po Listopadu, začala probíhat akce demýtizace českých dějin. Byla vedena dezinformační kampaň, která nás jako národ měla záměrně připravit o ideály, o idoly. Tedy se napřela ta síla dezinformací na to, aby se pošpinil Foglar, v naději, že když se ukáže, že Foglar dělal špatné a necharakterní věci, ztratí tím váhu všichni jeho hrdinové. Protože špatný člověk nemůže stvořit dobré hrdiny. Takže se vymažou všechny ty Rychlé šípy, všichni hoši od Bobří řeky, všichni hoši z Přístavu a z Modrého života a nebudou.
    Když se někde odstraní dobré ideály, nastupují za ně ty špatné.
    Jaromír Šmejc - Mang
  • Když se dívám na Jaroslava Foglara - Jestřába jako člověka staršího, jako vedoucího mládeže, tak musím říct, že jsem nepoznal člověka, který by byl víc respektován a přísně respektován, než byl Jestřáb. Nikdo si nedovolil proti Jestřábovi nějak oponovat. Ale nebylo to tím, že by snad ti chlapci neměli odvahu, ale bylo to taky tím jednáním a přístupem Jestřába k těm chlapcům. Když se po této stránce díváme na Jestřába jako na pedagoga, tak byl jedinečný. Ten to s klukama tak uměl!
    Jaroslav Čelikovský - Čelika
    bývalý člen oddílu Hoši od Bobří řeky
  • Ať se zdá být život jakkoliv těžký, vždy existuje něco, co můžete dělat a uspět v tom.
    Stephen Hawking
  • We'll go on as long as it is fun and as long as we feel we have something to give.
    Agnetha Fältskog
  • Svět ztratil jednoho z velikánů. Opravdového hrdinu. Utěšuje nás vědomí, že se opět setkal s Neilem Armstrongem. Parťáci jsou opět spolu.
    Andrew Feustel
  • Co je naděje? Někdo si může myslet, že je to paprsek světla v naprosté tmě beznaděje. Ne, je to touha po tom, co nás stále ještě drží při životě. Kdysi se mne někdo zeptal, kolikrát můžete ztratit milovanou osobu. Myslel jsem si, že mnohokrát. Ale opak byl pravdou. Ten, jenž si na tuto otázku odpoví, zjistí, že ta touha po přežití se vytratila. Každá mlha se však rozplyne.
    Jan Hladík, ExoSpace.cz
  • Šťastný nový rok,
    snad máme všichni občas vizi světa, v němž je každý soused přítelem,
    šťastný nový rok,
    snad máme své naděje, svou vůli se snažit.
    Pokud je mít nebudeme, můžeme si klidně lehnout a zemřít,
    ty i já.
    Happy New Year, ABBA
  • Když jsem s tím začal, dělali jsme dvě a půl změny za hodinu. Všichni říkali, že rychleji to nejde, že je to šílené. Microsoft a Apple nám říkali, že vyhráváme. Doslova řekli, že s námi nemohou soupeřit. ‚Dotáhnete to dál než kdokoliv před vámi.‘
    Greg Kroah-Hartman, vývojář jádra Linuxu
  • Těžko můžete sklízet, když nezasejete. Zasetí - to je obraz primárního výzkumu, výsledky jsou pak sklizeň.
    Eva Zažímalová,
    nastupující předsedkyně Akademie věd ČR
  • Windows se staly novým Mesiášem. Jakmile je lidé vidí, zvolají: "Ježíši Kriste!"
    Redakce ExoSpace.cz
  • Ano - je Duben - Duben našeho žití - kmitalo se Luborovi horečně hlavou, - a Duben v lidském věku trvá dlouho - ano - nám pořád teprve DUBEN PŘICHÁZÍ, jak to bylo tehdy pod Fankovou fotografií. A na člověku samotném záleží, aby si Duben - to jest CHLAPECTVÍ - aspoň pro svou duši dovedl zachovat navždycky, když není možné udržet ho i tělu.
    Jaroslav Foglar, Když Duben přichází
  • Je jasné, že jsme jen vyspělejší druh primátů na malé planetě obíhající okolo průměrné hvězdy na okrajové části jedné ze stovek miliard galaxií. Ale od úsvitu civilizace lidé touží po porozumnění základnímu uspořádání světa. Na podmínkách hranic vesmíru musí být něco velmi vyjimečného. A co může být vyjimečnějšího než žádná hranice? Neměla by existovat žádná hranice lidského úsilí. Každý jsme jiný. Jakkoli zlý může vypadat život, vždy existuje něco, co můžete udělat a také v tom uspět. Pokud existuje život, existuje naděje.
    Stephen Hawking
  • Boha si lidé vymysleli, aby si tím vysvětlili tajemno (neznámo). Bůh je vždycky nástrojem k vysvětlení těch věcí, kterým někdo nerozumí.
    Richard Feynman
  • Každé dítě a v každé době má právo se setkávat s vesmírem.
    Carl Sagan
  • Vesmír je nový oceán a já se domnívám, že by po něm Spojené státy měly plout.
    John F. Kennedy
  • Svobodný a otevřený software se musí stát základním kamenem ve státní správě. Je nemyslitelné, aby s citlivými a důvěrnými daty bylo manipulováno prostřednictvím uzavřeného softwaru.
    ExoSpace.cz
  • Kdyby měl každý člověk šanci vidět Zemi z vesmíru, chovali bychom se k sobě jinak. Cítili bychom větší respekt k sobě navzájem i k naší planetě.
    Andrew Feustel
    astronaut
  • Nemůžete být dost dobří pro každého, ale vždy buďte co nejlepší pro toho, kdo si to zaslouží.
    neznámý autor
  • Nikdo, kdo zažil řvoucí, vařící, hysterický dav, se nemůže ubránit mrazení v zádech do morku kostí. Je tenká linie mezi extatickým oslavováním a vyhrožováním. Otočit se to může v okamžiku.
    Agnetha Fältskog
  • Microsoft se chová jako drogový dealer. První dávka je zdarma, pak za peníze, za hodně peněz.
    Lukáš Jelínek
  • Šéfredaktor ve věku 25 let dneska už nikoho nepřekvapí, naopak. Ale když je šéfredaktorovi 13, to za pozornost stojí. Zvlášť když se pustí do popularizace vědy.
    Eva Hníková
  • Pro ty, kteří neznají matematiku, je složité dostat se k takovým pocitům jako je krása, nejhlubší krása přírody...Pokud se chcete něco dozvědět o přírodě, oceňovat přírodu, je nutné rozumět jazyku, kterým mluví.
    Richard Feynman
  • Věda je lidský výtvor a nic v ní není svaté. O všem se dá diskutovat. Diskuse však musí být podpořena znalostmi, jinak je ztrátou času.
    Pavel Příhoda
  • Jako vlna v oceánu je život pohyb, jen dál.
    Jako vítr, který stále vane, život je proudění, jen dál.
    Jako ranní východ slunce život je svítání, jen dál
    Jak si vážím každé minuty být toho součástí, být v tom, s touhou jít dál.
    Move On, ABBA The Album
  • Ukaž moudrému chybu a on ti poděkuje.
    Ukaž chybu hlupákovi a on se urazí.
  • Pojď se mnou tam, kde nebe je vysoké a modré a kde oblaka bílá rychleji než kde jinde plují! Slyšíš tu píseň větrů v korunách borovic? Slyšíš tu píseň dálek závratných? Tiše a velebně šumí hlavy stromů. Záře červenavá stéká po jejich rozpukaných kmenech a vůně pryskyřice tě omámí. A večer oheň táborový do tmy pak zasvítí a vyvolá v tobě pocity, které otřesou tvou duší.
    Jaroslav Foglar, Vpřed
  • Nikotin je strašný jed pro vaše mladé útroby, hoši. Nekuřte nikdo, nechcete-li si zničit život. Varuji vás! Varuji vás! Nedejte nic na to, budou-li se vám vaši starší kamarádi smát, až odmítnete nabízenou cigaretu. Vaše zdraví vám musí být přednější než pochybný obdiv kamarádů. Nekuřte!
    Jaroslav Foglar, Chata v Jezerní kotlině
  • Za dobu, co mám Linux, se mi zdá, že sebelepší upgrade Windowsu Linux nenahradí.
    Marek Biely, ExoSpace
  • Je-li nepořádek na stole odrazem nepořádku v mysli, co potom odráží prázdný stůl?
    Albert Einstein
  • Jít na start znamená přijmout riziko.
    Story Musgrave,
    americký astronaut
  • Astrologie je poměrně snadné řemeslo - lze se mu naučit za několik víkendů. Astronom po padesáti letech úmorné dřiny poznává, jak málo toho zná.
    Josip Kleczek, Vesmír a člověk
  • Žádný cíl není tak vysoký, aby ospravedlnil nečestné metody.
    Albert Einstein
  • Nechtěj být člověkem, který je úspěšný, ale člověkem, který za něco stojí.
    Albert Einstein
  • Dítě není od přírody ani hloupé, ani unuděné.
    Hloupne a nudí se teprve jalovými řečmi, které slýchá od dospělých.
    Otto Babler, český básník
  • Aby jakýkoliv léčitel vírou dokázal nad jakoukoliv pochybnost, že není podvodníkem, stačí, aby vyléčil jediného člověka s amputovanou končetinou.
    invivomagazin.sk
  • Arogance je pouze parukou na zakrytí duševní pleše.
    Jan Werich
  • Žádnou jinou knihu než svět,
    žádné jiné vyučování než fakta.
    J. J. Rosseau
  • Nechci věřit. Chci vědět.
    Carl Sagan
  • Microsoft není zlý, jenom prostě dělá opravdu mizerný operační systém.
    Linus Torvalds
  • Ti, kteří se považují za příliš chytré na to, aby se politicky angažovali, budou potrestáni tím, že jim budou vládnout lidé, kteří jsou hloupější než oni.
    Platon
  • Člověk je bohatý tím, co učinil pro druhého.
    Goethe
  • Ve skautu jsem jako dítě zažila, že se nám dala důvěra, že věci dokážeme, ne že se něco bude zakazovat. To v současné době platí ještě dvojnásob. Zdá se mi, že dnes se z dětí dělají neschopní, raději ať sedí u počítače, alespoň se jim nic nestane. Skaut dostane do ruky sekyrku, pilu a naučí se s ní zacházet, je schopný ohlídat v noci tábor. Ze společnosti se vytrácí důraz na to, aby děti věřily samy sobě a věřily také svým kamarádům, že jim v těžké situaci pomůžou.
    Ester Janečková
  • Až vám budou ve škole zase říkat, že na něco nejsou peníze, zeptejte se, proč škola vyhazuje desetitisíce za placený proprietární software.
    Redakce ExoSpace.cz
  • Přítel je v první řadě ten, kdo nesoudí.
    Antoine de Saint-Exupéry
  • Stručný průvodce moderní přírodovědou:
    1. Je-li to zelené, nebo se to hýbe, je to biologie.
    2. Jestli to zapáchá, je to chemie.
    3. Nefunguje-li to, je to fyzika.
    Arthur McBride Bloch,
    americký spisovatel
  • Jsem přesvědčen, že kdyby nebylo Apolla 1, tak bychom padli na hubu mockrát, než by se nám podařilo dostat na Měsíc, nemluvě o tom, že jsme se tam také nemuseli dostat vůbec. Tím jsme narazili na klubko hadů, které nám později mohlo způsobit mnoho nepříjemností. Kousek po kousku bychom všechno opravovali a pravděpodobně by během této cesty vzhůru zařvalo i pár lidí. Až ten požár nás donutil program zastavit a probrat to opravdu pořádně od základů.
    Deke Slayton
  • Letěla raketa, dopadla do bláta.
    Práce je taková, jaká je výplata.
    Anonym na Bajkonuru
  • Má cesta bude po 58 letech naplněním snu Petra Ginze. Snu, který definitivně dokáže velikost duše chlapce uvězněného mezi zdmi ghetta. Mezi zdmi, které ale nebyly schopny porazit jeho ducha. Petrovy kresby vystavené v Jad Vašem jsou důkazem vítězství ducha.
    Ilan Ramon
  • Jestliže zemřeme, chceme, aby se s tím lidé smířili. Děláme nebezpečnou práci, ale doufám, že ať už se stane cokoliv, program to nezdrží. Dobývání vesmíru stojí za riskování života.
    Virgil "Gus" Grissom
  • Chceš číst v nejstarší knize?
    Vzhlížej v noci k hvězdné obloze.
    Otto František Babler
  • Důležitým přínosem programu Apollo bylo, že se ukázalo, že lidstvo není navždy připoutané k této planetě a že naše vize jdou ještě dále a naše možnosti jsou neomezené.
    Neil Armstrong
  • Padnou-li stromy, jež obydleny byly od pradávných dob, ptákům již není v krajině pobytí.
    Alfred Brehm, německý zoolog
  • Chceš-li novou chuť do života:
    - vylešti jablko a pak se do něj zakousni;
    - zajdi do útulku a najdi si tam kamaráda;
    - počkej, až přijde jaro;
    - zvedni hlavu a zadívej se do nebe;
    - pozoruj východ slunce;
    - pohlaď krávu;
    - přivoň ke kytce;
    - zadívej se na strom;
    - když jdeš kolem zrcadla, usměj se na sebe;
    - řekni si, že zítra přijde lepší den;
    - rozhlédni se kolem sebe, všichni nejsou volové, mnozí lidé kolem jsou docela fajn a s některými se můžeš i skamarádit.
    Petr Votroubek
    náčelník Svazu skautů a skautek ČR
  • As I take man's last step from the surface, back home for some time to come - but we believe not too long into the future - I'd like to just (say) what I believe history will record. That America's challenge of today has forged man's destiny of tomorrow. And, as we leave the Moon at Taurus- Littrow, we leave as we came and, God willing, as we shall return, with peace and hope for all mankind. Godspeed the crew of Apollo 17.
    Eugene Cernan
  • Příroda je neúprosná a neměnitelná, jí je jedno, zda jsou či nejsou srozumitelny člověku příčiny a úmysly jejího konání.
    Galileo Galilei
  • Problém tohoto světa je, že inteligentní lidi jsou plní pochybností a blbci plní sebevědomí.
    Charles Bukowski
  • Mnozí jen proto nerozumějí hlasu přírody, poněvadž jim zaznívá příliš jednoduše.
    Arthur Schopenhauer
  • Vzkaz všem konspirátorům
    Úkolem ExoSpace.cz je poskytovat informace.
    Ne léčit lidi.
    ExoSpace.cz
  • Komety jsou přesně jako kočky, mají ocas a dělají si to, co chtějí.
    David Levy
  • Lidé si snadno vytvoři hrdiny, a domnívají se, že budou vždy dokonalí.
    Buzz Aldrin
  • Určování velikosti člověka by mělo vycházet z toho, co je schopen ze sebe vydávat, nikoli, co je schopen do sebe přijímat.
    Albert Einstein
  • Nevím, čím se bude bojovat ve třetí světové válce, ale ve čtvrté to budou klacky a kameny.
    Albert Einstein
  • Expanze do vesmíru není neomezená. Nenechejte se unést literárními příběhy ze světa science fiction, ani líčením snílků, pro něž žádná překážka není dost vysoká, aby si s ní člověk někdy neporadil. Tyto rozmáchlé vize neukazují budoucnost našeho reálného světa, ale cosi zploštělého a zjednodušeného, jsou to jen jakési moderní pohádky, které se nikdy neuskuteční.
    Zdeněk Pokorný
  • Jsem skutečně přesvědčen, že názor politických vůdců světa by se od základů změnil, kdyby se na svou planetu mohli podívat ze vzdálenosti řekněme 160 tisíc kilometrů. Nade vše důležité hranice by pojednou nebyly vidět a hlučné spory by utichly. Maličká koule by se otáčela dál a nedbala by na své rozdělení, ukazovala by svou jednotnou tvář… Musí se stát takovou Zemí, jakou vypadá: modrá a bílá, ani bohatá, ani chudá; modrá a bílá, která přeje a je jí přáno… Myslím, že pohled ze 160 tisíc kilometrů by byl neocenitelný, protože by spojil všechny lidi, aby našli společná řešení svých problémů, protože by si pak uvědomili, že planeta, která nám všem patří, nás spojuje daleko základnějším a důležitějším způsobem, než nás rozdělují barva pleti, náboženství nebo hospodářský význam.
    Mike Collins
  • Jen šarlatáni jsou si něčím jisti. Neurčitost není nejpříjemnější stav, ale jistota je směšná.
    Voltaire
  • Kdo se nedopustí žádné hlouposti, není tak moudrý, jak se domnívá.
    Otto Babler
  • Díky Apollu se podařila realizace zdánlivě nemožného snu. Toto byl jen začátek. Začátek, který neskončí, dokud v lidech zůstane touha po poznání.
    Eugene Cernan
  • Věda je dlouhou historií školení o tom, jak si přestat lhát do kapsy.
    Richard Feynman
  • Dříve studovali muži sami kvůli sobě,
    dnes studují, aby učinili dojem na lidi.
    Konfucius
  • Lety do vesmíru opravdu nejsou kratochvilnou zábavou bohatých, kteří dost dobře nechápu, že pro nejchudší z chudých svět končí u nejbližší popelnice a události po právě se blížící noci jsou až neskutečně vzdálené.
    Zdeněk Pokorný
  • We’ve learnt a lot during the years.
    What we learned was not to mix our private life with what we professionally did. The emotions came out from lyrics. And it gave something extra, something else to the songs that we recorded at that time.
    Anni-Frid Lyngstad
  • Je úžasné zjistit, že se mýlíte.
    Ve skutečnosti je to osvobozující.
    Není to hrozba.
    Otevírá to vaši mysl.
    Lawrence Krauss
  • Nevěř tomu, čemu nerozumíš,
    ale nezavrhuj, cos neprozkoumal.
    Karel Čapek
  • Ano, mnoho se změnilo, ale lidé zůstali stejní; jenomže teď víme líp, kdo je kdo.
    Kdo je slušný, byl slušný vždycky.
    Kdo byl věrný, je věrný i teď.
    Kdo se točí s větrem, točil se s větrem i dřív.
    Nikdo se nestává přeběhlíkem, kdo jím nebyl vždycky.
    Kdo mění víru, neměl žádnou.
    Člověka nepředěláš, jenom se ti vybarví.
    I dobrá paměť k těm stálým věcem, jichž je a bude třeba, patří.
    Karel Čapek
  • Líbit se mnohým znamená nelíbit se moudrým.
    Plutarchos
  • Každé skutečné dobrodružství vzniká nárazem fantazie na skutečnost.
    Karel Čapek
  • Existují tisíce způsobů, jak zabít čas, ale žádný, jak ho vzkřísit.
    Albert Einstein
  • Mankind must put an end to war before war puts an end to mankind.
    John F. Kennedy
  • It has become appallingly clear that our technology has surpassed our humanity.
    Albert Einstein
  • Havárie Apolla 13 a raketoplánů Challenger a Columbia se staly v době, v níž si někteří lidé mysleli, že kosmonautické výpravy jsou už rutina a nuda.
    Tyto havárie nám s plnou silou připomněly, že cesty do vesmíru nikdy nebudou rutinou. Vždy půjde o nebezpečný a rizikový podnik.
    ExoSpace
Sledujte ExoSpace.cz

Administrátor

Příspěvek 13. dub 2017, 17:55

CITÁTY A VZKAZY TÝDNE II

• Učenec v laboratoři není jen odborník, je to dítě, které hledí na vědu jako na pohádku. Vidí ve vědě krásu.
    Marie Curie-Skłodowska
  • Prosím Vás o nevykonání rozsudku vyneseného nad Miladou Horákovou, Závišem Kalandrou, Oldřichem Peclem a Janem Buchalem. Byli oběti nacismu, vězňové německých koncentračních táborů. Jsem hluboce přesvědčen, že si zaslouží žít.
    Albert Einstein
  • Z pohledu laika, který vyzkoušel Linux i Mac OS X, mohu potvrdit, že to je absolutně nesrovnatelné hlavně z hlediska jednoduchosti. Linux je o míle vpředu.
    Marek Biely, ExoSpace.cz
  • Školní povinnosti na nás zaklekly stejně brutálně
    jako Babiš na FAU Přerov.
    Redakce ExoSpace.cz
  • Něco tu noc bylo ve vzduchu,
    hvězdy byly jasné, Fernando.
    Svítily tam pro tebe a pro mě,
    pro svobodu, Fernando.
    I když jsme si nikdy nemysleli,
    že bychom mohli prohrát,
    nelitujeme toho.
    Kdybych to měla udělat znova,
    udělala bych to, můj příteli,
    Fernando.
    Fernando, ABBA
  • Rozvoj vědy a pokrok poznání se stávají stále obtížnější. Na experimentování již nestačí zápalky a sláma.
    Richard Feynman
  • Jestli Microsoft někdy udělá aplikaci pro Linux, bude to znamenat, že jsem vyhrál.
    Linus Torvalds
  • Největším nepřítelem vědění není nevědomost, ale iluze vědění.
    Stephen Hawking
  • Linuxová komunita jasně ukazuje světu, že když na něčem pracuje milion vývojářů, nemá konkurence šanci.
    ExoSpace
  • Astronomie, tak jako nic jiného, učí člověka pokoře.
    Arthur C. Clarke
  • Neil Armstrong toho nechal víc než jen stopy a vlajku na Měsíci. Vytvořil základy pro budoucnost a vytyčil cestu pro budoucí americké průzkumníky, kteří jako první vstoupí na Mars nebo na jinou planetu.
    Charles Bolden, administrátor NASA
  • Věřím, že každá lidská bytost disponuje konečným počtem úderů srdce. Já mám v úmyslu nepromarnit ani jeden z těch svých.
    Neil Armstrong
  • Voyager připomíná atleta, který podává výkony na samé absolutní hranici svých možností, ale nikdy ji nepřekročí.
    Ed Stone,
    vedoucí vědeckého týmu Voyager
  • Koho zajímáš, ten si tě vyhledá.
    Kdo tě chce, udělá si na tebe čas.
    Komu na tobě záleží, ozve se sám.
    Všechno ostatní jsou výmluvy, které za nic nestojí.
    neznámý autor
  • Svoboda znamená zodpovědnost.
    To je důvod, proč se jí většina lidí bojí.
    G. B. Shaw
  • Raketoplán STS lze kritizovat z různých pohledů. Jedno mu však upřít nelze. Bez něj není stanice ISS, Hubbleův dalekohled na oběžné dráze, žádné partnerství mezi USA a Ruskem ve vesmíru a žádná pilotovaná kosmonautika.
    ExoSpace.cz
  • My všichni jsme potomci astronomů.
    Carl Sagan
  • Lidé vždy věřili pověrám. Je to paradoxní, protože současný blahobyt je důsledkem kritického myšlení a vědeckého zkoumání. Máme se dobře díky vědecko-technickému pokroku, ne díky kartářkám.
    Jiří Dušek
  • Jsem opravdu rád, že jsi přišel,
    znáš pravidla,
    víš, jak hrát,
    znalec scény…
    Voulez-Vous, ABBA
  • V životě je to jasné.
    Za vše může manželka, tchýně a Windows.
    ExoSpace.cz
  • Je nepopíratelné, že v žánru chlapeckého dobrodružného románu byl Foglar mistrem, stal se klasikem už v první polovině života. Pokud jsme jeho prózám propadli v dětství, nevysmívejme se jim v dospělosti.
    Jaromír Slomek, TÝDEN
  • Jaroslav Foglar zformoval několik generací nejlepších dívek i chlapců z celého Československa způsobem opravdu imponujícím. Proto také dostal od jihočeských hvězdářů z hvězdárny na Kleti dárek vpravdě nadčasový - rozhodnutím příslušné komise Mezinárodní astronomické unie se od 28. července 1999 jmenuje planetka č. 9102 Foglar! Pro Jestřába je to vlastně ideální pozorovací stanoviště, odkud může sledovat, jak si ve smyslu jeho odkazu dále vedeme.
    Jiří Grygar
  • Dokud se nebudou vědecké instituce svou honosností ani blížit bankovním domům, bude to příznak, že není naše společnost zcela zdravá.
    ExoSpace.cz
  • Chiquitito, ty i já pláčeme,
    ale slunce je stále na obloze a svítí nad tebou,
    nech mě slyšet, jak zpíváš ještě jednou, tak jako předtím,
    zpívej novou píseň, Chiquitito.
    Chiquitita, ABBA
  • Bez Apolla by někteří lidé nemohli desítky let žít, protože bez Apolla by nebyl kardiostimulátor.
    Zdeněk Pokorný
  • Špatně bychom skauty vychovávali, kdybychom jim neříkali pravdu. Těžko je čeliti nepříteli, jehož způsob boje neznáme, a boj za pravdu je dnes v praktickém životě mnohem těžší, než tušíte. Ale plniti tento náš úkol v celém životě, tento boj za pravdu a svobodu, je největší důležitostí, nemá-li poctivost býti pro posměch a má-li být zas na světě dobře.
    Antonín B. Svojsík
  • Jednou, někdy i dvakrát týdně jsem se musel v Bartolomějské ulici hlásit u „svého“ vyšetřovatele Bílka, a ten pak se mnou prochodil dvě tři hodiny po Praze. A když mě náhodou při této „procházce“ potkal někdo, kdo mě letmo pozdravil, chtěl estébák samozřejmě vědět, kdo to byl, odkud se známe atd. Nic podstatného jsem mu nikdy neřekl.
    Jaroslav Foglar
  • Časy radosti a časy smutku
    budeme pokaždé vidět až do konce.
    Nestarám se o to, co přijde zítra,
    můžeme tomu čelit společně,
    jako staří přátelé.
    The Way Old Friends Do, ABBA
Sledujte ExoSpace.cz

Zpět na Sdělení čtenářům