Dream Chaser

Přípravy na budoucí pilotované a nepilotované lety

Uživatelský avatar

Administrátor

Příspěvky: 985

Registrován: 29. zář 2013, 14:26

Příspěvek 03. srp 2014, 18:54

Dream Chaser

Sierra Nevada Corp. hlásí provedení klíčových testů na svém raketoplánu Dream Chaser a všechny dopadly na výbornou. Jednalo se o testování tak klíčových komponent, jako je systém podpory života nebo pohonných systémů.
Závěrečná fáze testování má proběhnout příští rok.
http://www.tajemstvi-vesmiru.cz/dalsi-k ... dl-vyborne

dreamchaser.jpg
Sledujte ExoSpace.cz, magazín se zaměřením na astronomii, kosmonautiku a svobodný software.
Uživatelský avatar

Administrátor

Příspěvky: 985

Registrován: 29. zář 2013, 14:26

Příspěvek 04. pro 2017, 00:03

Kritický test raketoplánu Dream Chaser

Demonstrátor raketoplánu Dream Chaser provedl 11. listopadu 2017 důležitý test – přiblížení a přistání na dráze. Byl tak dosažen významný mezník v uvedení raketoplánu do operačního nasazení.

Dream Chaser byl dopraven do Armstrongova leteckého výzkumného střediska na letecké základně Edwards v Kalifornii již 25. ledna 2017. Následovaly měsíce testů, které zahrnovaly i přelet přes kalifornskou poušť na laně zavěšeném na helikoptéře Columbia 234-UT 30. srpna 2017. Vyvrcholením pak byl samostatný let 11. listopadu 2017.

Ten den helikoptéra 234-UT vynesla raketoplán do požadované výšky, raketoplán se odpoutal a poté se klouzavým letem přibližoval k základně. Použitý model měl stejnou specifikaci tvaru jako letová varianta. Tvar Dream Chaser umožňuje vytvořit dostatečný vztlak. Demonstrátor rovněž obsahoval stejné letové počítače a avioniku jako plánovaný letový exemplář. I z tohoto důvodu byl tedy test kritický. Lety v atmosféře ověřují aerodynamické vlastnosti stroje, letový software i naváděcí software. Nasbíraná data se použijí pro finální návrh letového exempláře pro bezpilotní i pilotní mise.

ExoSpace.cz

Sledujte ExoSpace.cz, magazín se zaměřením na astronomii, kosmonautiku a svobodný software.

Zpět na Vývoj a testování lodí a sond

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron