Příspěvek 07. lis 2018, 12:22

Šíření hoaxů na Barrandově

Na české domácí scéně patří mezi největší šiřitele hoaxů bezpochyby Barrandov.tv pod taktovkou Jaromíra Soukupa, samozvaného ředitele a multimoderátora televizních pořadů. TV Barrandov však porušuje nejednu podmínku licence, ale, a to je závažnější, neposkytuje objektivní zpravodajství (vlastně neposkytuje žádné zpravodajství, pouze subjektivní výtahy podle chuti pana Soukupa bez názoru druhé strany) a šíří dezinformace, které Soukup pochytal na kremelských propagandistických serverech. Svou malost se snaží léčit paktováním s dalšími konspirátory a šiřiteli hoaxů, jímž na české domácí scéně kralují prezident Miloš Zeman, jeho mluvčí Jiří Ovčáček, předseda SPD Tomio Okamura a premiér ČR Andrej Babiš. Tedy: Namísto objektivního zpravodajství jen fórum pro politiky kolem Hradu.

Pokud by se v politice a žurnalistice uplatňovaly vědecké principy, musely by mnohé televize a plátky zavřít. Věda je o hledání pravdy a premisou těch, kteří tak činí, je, že tuto pravdu předem NEZNAJÍ. Vědec, který své snažení myslí vážně, tak nemůže zavírat oči před skutečnostmi, které se mu "nehodí do krámu". Stejně tak novinář či politik by neměl slepě zavírat oči před fakty, protože by se stal (byť třeba až časem) nedůvěryhodným.

V případě pana Soukupa a četných jeho hostů samozřejmě o důvěryhodnosti není ani řeč. Televize Barrandov Soukupovi slouží jako prostředek pro léčení jeho vlastních osobních frustrací a zášti, nikoliv jako zdroj objektivního zpravodajství.

Forum24: Soukup už měl dávno přijít o licenci, ale to se naštěstí nestane

soukup.jpg
Sledujte ExoSpace.cz, magazín se zaměřením na astronomii, kosmonautiku a svobodný software.