Příspěvek 09. bře 2017, 22:11

Nechtěná reklama v Průzkumníkovi Windows

S velmi zajímavou novinkou přišla redakce živě.cz. Přímo v operačním systému Microsoft Windows 10 se objevila jistě velmi chtěná reklama.

Dle článku ji lze snadno deaktivovat. Otázkou však je, zda by vůbec měla být v tomto softwaru nějaká reklama. Proč by software, který si za nemalý peníz zakoupíme, měl zobrazovat reklamy na ostatní služby? Pochopitelně jiný přístup je třeba zaujmout v případě reklam ve zdarma dostupném softwaru, protože jsou leckdy jediným příjmem na další vývoj. Nicméně v Linuxu se vám nikdy nestane, že by se vám z ničeho nic začala zobrazovat obtěžující reklama. Jak jistě víte, není to první případ, kdy Microsoft vnucuje své služby uživatelům, kteří o ně evidentně nemají zájem; vzpomeňme na vnucovaný samovolný upgrade operačního systému Windows na verzi 10. Znepokojuje nás, že uživatelům operačních systémů této rodiny tyto nekalé praktiky nevadí.

Zajímavostí je, že zpráva o reklamě na OneDrive se objevila jen den poté, co jste si mohli taktéž na živě.cz přečíst článek o problému s přihlášením na některé účty Microsoftu.

ExoSpace.cz

Obrázek
Svobodný software && Svobodná mysl. ExoSpace.cz